Další ročníky

Projekty > Namaluj do trávy > Ročník Namaluj do trávy
10.07. 2010 - 29.07. 2010

Namaluj do trávy 2010

Projektu NAMALUJ DO TRÁVY 2010 se zúčastnilo 15 mladých lidí z Čech, Německa a Polska, probíhal od 25.8. do 31.8.2010 v Litoměřicích na Střeleckém ostrově.  Projekt uspořádala pražské obč. sdružení Kulturní Centrum MEANDR o.s., které má na místní komunitu a město dlouholetou vazbu a již zde několik projektů zorganizovali a spolupracovali na dalších.

Občanské sdružení KC MEANDR také přizvalo do projektu 5 účastníků z místní mládeže, což je jejím záměrem.

Na několika vytipovaných travnatých plochách v Litoměřicích,  poblíž známého Tyršova mostu, který je spojnicí města přes Labe, jsme dostali k užívání travnaté plochy, které jsou pro tento druh výtvarného umění ideální. Vytýčili  jsme a vysekali 5 velkých obrazců, tzv. land art,   které si účastníci předem připravili a namalovali na šachovnici.

V rámci aktivity  navštívili Terezín, filmový litoměřický festival, historické centrum města, projeli se i vlákem a parníkem a strávili zde velmi pěkný prodloužený víkend. Ubytováni byli ve střední škole Pohoda v Jiráskových sadech a využívali nabídku jídel místních restaurací, s nabídkou českých jídel.

Při samotné realizaci, byli oslovováni místní komunitou, zvláště mladými lidmi a taktéž cyklisty a odpovídali na dotazy o obrazcích a vlastním projektu.

Součástí projektu byla i dokumentace, která bude nadále do likvidace trávy sledována a dokumentována místní mládeží, čímž vlastní projekt vyvrcholí.

KC MEANDR také plánuje, že se do Litoměřic na podobný projekt co nejdříve vrátí s větším zastoupením i se vzdálenějšími partnery.

Projekt byl podpořen Čs.-něm. fondem budoucnosti, místními podnikateli SVOBA a Cyklo/Hobby a pražskou společností Ecotoner.