Projekty > Divadelní kemp

Organizační informace

Místo

Sedmidenní divadelní kemp v nádherné přírodní scenérii v rybníkářské obci Holany, poblíž známého zámku Zahrádky a "Kaňonu Peklo" na Českolipsku.   

Záměr

Smyslem je vést děti k samostatnému projevu, k dobré mluvě a gestikulaci, tedy i k odvaze prosadit se a nebát se předstoupit před větší skupinu nejen ve formě divadla.

Účastníci

Děti ve dvou skupinách mezi 6.-9. a 10.-13.lety, kteří jsou hraví, zajímá je hudba, aktivně prožité dny a jsou rádi v kolektivu a přírodě.

Téma

Během tohoto aktivního pobytu se budou děti samy podílet na vzniku představení, výrobě loutek, masek, rekvizit, zkoušet hudební a rytmický doprovod a na závěr se představí v místě s nazkoušenými etudami před publikem.

Divadelní workshop/dílny

Práce s předmětem a textem. Seznámení s procesem vzniku divadelního představení od A až do Z. / seznámení s výtvarnou částí divadla, režisérskou a dramaturgickou činností, s hudební složkou až po samotné zkoušení her formou uvolněného pojetí, s přihlédnutím na vlastní schopnosti dětských účastníků/.

Ubytování a stravování

Místní bývalá školka s kompletním hygienickým zařízením, s velikou a nádhernou zahradou pro relaxaci a hry.stravování až 5 x denně s jedním teplým jídlem v místní restauraci a jedním připraveným na místě. Děti se podílejí na přípravě snídaní, nakupování v místním obchodě, přípravě večeří a táboráku.

Lektoři a praktikanti

Samotný program je veden herci z profesionálních divadel Liberecka, spolu s nimi na děti dohlíží studenti uměleckých škol v rámci svých praktik. Důraz se ovšem neklade na odborné znalosti dětí nebo to, zda navštěvují nějaké umělecké školy, projekt je otevřen všem dětem, které se chtějí pokusit vyjádřit touto formou a najít i kamarádství.

Spojení

  • Praha-Dubá-Holany cca 80km
  • Liberec-Česká Lípa-Zahrádky.Holany  cca 70km
  • Litoměřice-Úštěk-Holany 50km

Doprava

Osobní (jinak lze domluvit s vedoucím kempu). Lůžkoviny základní, možno vzít spacák

Co s sebou

foťák, kolo, plavky,sluneční brýle, krémy, hry, hudební nástroj, talisman, kniha je dobrá, ale nebude na ni čas!